Firmy pożyczkowe które nie oszukują

Wśród firm udzielających pożyczki pozabankowe, zawsze znajdą się takie, którym bardziej od tego by udzielić nam pożyczkę i na tym zarobić, zależy na oszukaniu potencjalnego klienta. Jak to przeważnie przebiega? Klient jest zainteresowany pozyskaniem pożyczki pozabankowej, nie może jej dostać w banku więc firma pożyczkowa (ta nie uczciwa) chce to wykorzystać, prosi o przelanie przedpłaty w wysokości kilkudziesięciu czy nawet kilkuset złotych, w zamian za udzielenie znacznie wyższej pożyczki. Oczywiście wszystko od ręki, pod warunkiem wykonania przelewu przedpłaty.

Ostatecznie jak się pewnie domyślacie, kończy się na tym że klient wpłaca tą przedpłatę, pełny nadziei że dostanie swoją pożyczkę a firma pożyczkowa ostatecznie odwraca kota ogonem, stwierdzając że posiada on bardzo złą historię kredytową, że jest zadłużenia, i że ogólnie.. NIE. Oczywiście wydając negatywną decyzję o przyznaniu pożyczki i nie udzielając pożyczki, stwierdza że niedoszłemu klientowi nie należy się zwrot przedpłaty, ponieważ wszystko jest ładnie zapisane w umowie.. Na szczęście takich nie uczciwych firm jest co raz mniej na rynku pożyczek pozabankowych a sami pożyczkobiorcy są bardziej odpowiedzialni i świadomi, niż było to choćby kilka lat temu gdy takie firmy polowały na swoje ofiary. Te większe na szczęście zniknęły z rynku i toczą się przeciw nim sprawy karne.

Wśród ludzi jest większa świadomość jeżeli mówimy o produktach pozabankowych, dzięki kampaniom które pojawiły się w sieci jak choćby słynna akcja Zanim Podpiszesz czy szereg informacji na temat tego, Jak pożyczać bezpiecznie? i jakich wytycznych szczególnie powinniśmy przestrzegać, sięgając po pożyczkę pozabankową. Moim zdaniem, każda osoba która nie miała wcześniej styczności z rynkiem pozabankowym, wcześniej korzystały wyłącznie z propozycji bankowych, zdecydowanie powinna zapoznać się z takimi informacjami, przed sięgnięciem po pożyczkę z firmy pozabankowej.

Dzisiaj jest o tyle łatwiej uzyskać sprawdzoną pożyczkę pozabankową, ponieważ rynek jest znacznie bardziej przesiąknięty tymi sprawdzonymi firmami, rzadko kiedy pojawiają się takie które stosują nie uczciwe praktyki wobec potencjalnego klienta. Zniknęły raz na dobre jakiekolwiek przedpłaty, które kiedyś były praktykowane nawet przez pośredników finansowych, nie wspominając o firmach pozabankowych. Nie dochodzi już od takich sytuacji, że składając wniosek o pożyczkę musimy wpłacić jakieś kilkanaście, kilkadziesiąt złotych a może jeszcze więcej w postaci przedpłaty. Jedyna dopuszczalna wpłata przed to opłata weryfikacyjna, w wysokości najczęściej 1 grosza. To jedyna respektowana forma przedpłaty - symboliczna opłata weryfikacyjna przelewana z rachunku bankowego osoby starającej się o uzyskanie pożyczki.

Znacznie łatwiej jest również uzyskać pożyczkę osobom, które nie uzyskały pożyczki z różnych konkretnych powodów a więc - posiadają negatywną historię kredytową w bazach BIK, mają zbyt niski dochód żeby otrzymać potrzebny kredyt w banku, nie posiadają jeszcze historii kredytowej (nie brały wcześniej kredytu lub nie korzystały z systemu ratalnego) bądź też mają zbyt niski wiek np. 18 czy 19 lat. W przypadku tego ostatniego zachęcamy do zajrzenia artykułu, w którym zostały opisane firmy udzielające pożyczki od 18 lat - http://www.portfel24.eu/forum/Pozyczka-od-18-lat

Jedno przemyślenie nt. „Firmy pożyczkowe które nie oszukują

  1. Monika Odpowiedzialna

    W dzisiejszych czasach i przy tym zalewie firm pożyczkowych, trzeba na prawdę uważać na to gdzie się bierze pożyczkę bo możemy narazić się na na prawdę wysokie koszta. Lepiej więc pożyczać tam gdzie jest bezpiecznie a więc w sprawdzonych firmach a tych nie brakuje - Vivus, Wonga, Netcredit, Zaplo...

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *