Kredyt Hipoteczny – jak i gdzie?

Wiele osób przechodzi w życiu przez temat kredytu hipotecznego, większość z nas tylko raz, niektórzy nie muszą przez niego w ogóle przechodzić. Co jednak musimy wiedzieć jeśli mamy w planach zaciągniecie kredytu hipotecznego? Pierwsza i najważniejsza rada – zanim zdecydujemy się na konkretną ofertą, zapoznajmy się z wszystkimi dostępnymi na rynku ofertami kredytów hipotecznych oferowanych przez banki – to nic nie kosztuje. Poznamy dzięki temu jak działa konkretny bank, jakie zaoferuje nam oprocentowanie i marże co przełoży się na rate kredytu.

Przyda nam się też trochę lektury, którą znajdziecie w popularnych portalach finansowych jak choćby Bankier czy WP Money, ciekawe źródła znaleźliśmy również na Kredyt Forum Portfela24 w zakładce Najtańszy kredyt hipoteczny na którym w zasadzie zostały przedstawione podstawowe ale najważniejsze informacje na temat choćby dokumentów jakie należy przygotować przygotowując się do zaciągnięcia kredytu, jaką walutę wybrać. Dzięki zamieszczonym kalkulatorom sprawdzimy również naszą zdolność kredytową, kwotę kredytu jaką możemy uzyskać czy kalkulator kosztów zakupu nieruchomości.

Wspomnieliśmy na początku że warto sprawdzić oferty u większości banków które oferują kredyty hipoteczne oraz mieszkaniowe. Można to zrobić prostym sposobem, wypełniając wniosek do doradcy kredytowego, który dla nas znajdzie najbardziej korzystną ofertę kredytu hipotecznego.

Aby załatwić wszystkie formalności związane z uzyskaniem kredytu hipotecznego będziemy musieli udać się prędzej czy później do placówki bankowej w której zdecydujemy się zaciągnąć taki kredyt. Wszystkich potrzebnych rzeczy związanych z kredytem hipotecznym nie załatwimy niestety przez internet.

Zanim jednak udamy się do konkretnej placówki warto wypełnić wniosek o kredyt hipoteczny w kilku czy nawet kilkunastu bankach, co pozwoli nam sprawdzić najlepszą ofertę kredytu hipotecznego aktualnie dostępnego na rynku. Wypełnienie takich wniosków nie jest dla nas zobowiązujące a jedynie zapozna nas z ofertami danych banków. Wystarczy kilkadziesiąt sekund na wypełnienie krótkiego formularza aby sprawdzić ofertę kilku banków jednocześnie i to bez ruszania się z domu. Wiadomo że każdy kolejny bank to inna rata kredytu, inne oprocentowanie, prowizja a co za tym idzie łączny koszt kredytu. Warto więc sprawdzić większość ofert kredytów hipotecznych dostępnych na rynku, ponieważ dzięki temu wybierzemy ten najtańszy.

W ten sposób możemy sprawdzić ofertę większości banków w którym ofercie są kredyty hipoteczne a więc np. ING, Credit Agricole, Bank BPH, BNP Paribas, mBank czy City handlowy.

Jedno przemyślenie nt. „Kredyt Hipoteczny – jak i gdzie?

  1. Karol Bankowy

    Przed podjęciem decyzji o kredycie hipotecznym, warto porozmawiać z osobami które obecnie spłacają już taki kredyt. Takie osoby mają już odpowiednie doświadczenie które nabyły podczas zaciągania takiego kredytu i podczas jego spłaty. Na pewno doradzą nam, co by zmieniły gdy mogły cofnąć się w czasie, na co warto zwrócić uwagę oraz na jakie kwestie uważać.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *