Konto w banku – które założyć?

Jeśli przymierzamy się do założenia konta w banku to pierwsza rzeczy jaką powinniśmy zrobić to zapoznać się z ofertami większości kont bankowych. Oczywiście nie musimy w tym celu wchodzić na każdą stronę banku po kolei i pojedynczo. W tym celu możemy skorzystać z popularnych rankingów kont bankowych bądź też porównania osobistych kont bankowych.

Jakie powinno być dobre internetowe konto bankowe – które powinniśmy założyć? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy właśnie w porównaniach kont bankowych, w których zapoznamy się z opłatami związanymi z prowadzeniem konta, kosztami przelewów zewnętrznych, opłat za użytkowanie karty czy będziemy mieli możliwość wykonywania bezpłatnych wypłat z bankomatów.

Warte podkreślenia jest fakt iż aktualnie na rynku jest kilka z kont których opłaty związane z prowadzeniem zostały ograniczone do minimum, wśród tych kont są np. konto eKonto w mBanku, dbnet w Deutsche Bank czy Standard w Volkswagen bank direct.

Porównanie kont osobistych pozwoli nam na zapoznanie się z pełną ofertą kont bankowych w jednym miejscu. Jak możemy zauważyć, niektóre konta choć posiadają zarówno darmowe prowadzenie konta jak i bezpłatne przelewy, to korzystanie z karty płatniczej nie jest już darmowe i najczęściej trzeba za nią płacić. Wśród banków w których nie zapłacimy za użytkowanie karty znaleźliśmy city handlowe (posiadają jednak płatne prowadzenie konta w przypadku jeśli miesięczne dochody będą niższe niż 1500 zł), Volkswagen Bank direct (wszystkie usługi bezpłatne), Raiffeisen Bank – konto Premium (jednak duża opłata miesięczna nawet 49,99 zł miesięcznie).

Aktualnie większość kont bankowych posiada już swobodny dostęp do konta przez internet dzięki czemu możemy korzystać z niego 24 godziny na dobę w każdym możliwym miejscu za pośrednictwem komputera czy telefonu z internetem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *